Bİz Kİmİz?

Mutlak kalite ve müşteri memnuniyet anlayışını benimseyerek, ithal duvar kağıdı, lamine - laminat parke, duvardan duvara halı ve endüstriyel pvc yer kaplaması ürün yelpazesi ile hizmet vermekteyiz.

Halı Uygulamaları

Duvardan Duvara Halı

Yıllardır yapılan birçok bilimsel araştırmaya göre düzenli olarak bakımı yapılan duvardan duvara halının kullanımında herhangibir risk faktörü bulunamamıştır. Halı döşeli mekanların diğer zemin döşemelerine kıyasla, havada çok daha az toz partikülleri bulundurduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Özellikle, çocukların nefes alma zonu adı verilen yükseklikte, duvardan duvara halı çok daha az toz partikülü bulundurur. Cornell Üniversitesi (USA)’nde Mart 2001 tılında yapılan okullarda halı kullanımının iç hava kalitesine etkisi konulu araştırmada toz ve mayt alerjenlerinin duvardan duvara halı kaplı okullarda çok nadir görüldüğü saptanmıştır. Halı toz ve alerjenleri bünyesinde hapsederek mekan içi hava kalitesini arttırmaktadır ve bunlar vakumlu elektrikli süpürgeler ile hapsoldukları yerden temizlenir.

Hav Bırakmaz
Bir halının kalitesindeki en önemli etken kullanılan elyaf cinsidir. Tufting halı yapımında kullanılan elyaf en ileri teknoloji ile üretilir. Bu nedenle yün halılarda görülen hav bırakma problemi duvardan duvara halılarda kesinlike görülmez.

Hijyeniktir, Bakteri Üretmez
Duvardan duvara halılar, sert zemin kaplamaları gibi ıslak temizliğe ihtiyaç duymaz; sadece vakumlanarak temizlenir. Ayrıca duvardan duvara halılara kir ve leke tutmama özelliği de eklenerek mikroplardan arınma kolaylaştırılır. Sert zeminlere göre daha az bakıma ihtiyaç duyulur ve yüzeydeki tozları kendi içinde hapsettiği ve bunlar da vakumlanarak kolayca temizlendiğinden hijyeniktir ve bakteri üretmez.

Yerden Isıtmaya Uygundur
Yerden ısıtmalı binalarda kullanımında hiçbir sakınca yoktur. Duvardan duvara halı yerden ısıtmalı konut ve iş yerlerinde kaplanmasından itibaren yıllarca özelliğinden herhangibir şey kaymetmeden kullanılabilir.

Antistatik Özelliğe Sahiptir
Tufting halılarda kullanılan ve yüksek teknolojiler ile üretilen elyaflara karbon lifleri ekleneren ömür boyu antistatik koruma sağlanmaktadır. Böylece halı üzerinde yürürken oluşan statik elektriklenme engellenir ve örneğin kapı tokmaklarının tutulması ile oluşan çarpma oluşmaz ve bu özellik sayesinde elektronik ekipman da etkilenmeden çalışabilir.

Çevre Dostudur
Binalarda ısı yalıtımı özelliği ile enerji tasarrufu sağlar; ayrıca elyaf ve halı üretimi de çevreye hiçbir zarar vermeyen bir üretim şeklidir. Halılar daha sonra yakılarak termal enerji elde edilebilir ve geri dönüşüme uygundur. Ayrıca duvardan duvara halı kadar hiçbir yer döşemesi enerji tasarrufu sağlayamaz.

Alev Almazlık Özelliğine Sahiptir
Duvardan duvara halıların üretiminde kullanılar ileri teknoloji elyaflar herhangibir aleve maruz kaldıklarında kesinlikle alev almazlar.

Rutubetten Etkilemez
Duvardan duvara halılar sert zeminlerde kabarmaya neden olan herhangibir rutubet durumunda ıslaklığı içine çekmez ve dolayısı ile rutubetten etkilenip küflenme ve deforme olma olasılıkları yoktur.

Koku Yapmaz
Doğru elyaf seçimi yapılarak üretilen tufting halılar rutubetten etkilenmedikleri gibi sert zeminlerde olduğu gibi herhangibir koku yapmaz.

Karo Halı

Karo Halı , Bukle tüylü , tafting tüylü ,hem Bukle hem bukle hem tafting (Cut & Loop Pile), (Fiberbonded) gibi farklı dokuma şekilleri vardır. Kaliteli bir iplik ve taban sistemine sahip bir Karo Halı , suyu içerisine çekmez ,rutubete engel olur. Yine kaliteli bir Karo Halı sistemi , hava sirkülasyonunu çok iyi sağlayacağı için nem , küf ve bakteri oluşumunu engeller. Koku yapmaz. Karo halılar ses emme özelliğine sahiptir. Yalıtımı sayesinde sıcak soğuk geçirmez. Kirlenmeye karşı çok dayanıklıdır leke tutmaz. Yüksek derecede konforludur.  

Neden Karo Halı?

Karo Halılar Nerelere Uygulanabilir?

Çim Halı

Sentetik çim,doğal çime alternatif olarak üretilmiştir. Temel özellikleri olarak görünüm ve kullanım şartları açısından iki ürün birbirine eşdeğerdir. Günümüzde sentetik çime olan ilgi artarak devam etmektedir, sportif amaçlı kullanımın yanı sıra dekoratif amaçlı kullanımda hızla artmaktadır.  Bunun nedeni sentetik çim  halıların doğal çime göre önemli avantajlarının olmasıdır. Suni ve Sentetik Çim Halılar sadece spor alanlarında değil konutlar, eğlence mekanları ve daha bir çok alanda kullanılabilir.